Mit vigyél magaddal és hogyan készülj a több napos fesztiválokra

Ha több napos tombolásra készülünk egy fesztiválon, az önfeledt szórakozás érdekében mindenképp szükségünk lesz egy-két dologra! Érdemes átfutni azoknak a kellékeknek a listáját, amelyeket nem feltétlenül vinnénk magunkkal, mégis nagyon hasznosak tudnak lenni.  Lássuk, hogy milyen tippek lehetnek nagy segítségünkre:

A képen égbolt, személy, kültéri, állás látható

Automatikusan generált leírás

Hogyan készüljünk?

  1. Válaszd ki a fesztivált! Nem csak hazánkban, de a környező országokban is érdemes körülnézni, így még nagyobb palettáról választhatod ki az ízlésednek legmegfelelőbb fesztivált. Nézd meg a koncertkínálatot és az egyéb programlehetőségeket is! Akár a környéken is keresgélhetsz, hiszen nem kell a teljes napot a fesztivál területén eltöltened. Ha a pénztárcádra is oda akarsz figyelni, nézz utána az áraknak is (belépő, ételek, italok)! Az egyes fesztiváloknak nagyon más az árfekvése!

  2. Szervezz társaságot! Fesztiválozni jó, de még jobb társaságban! Időben egyeztesd a hasonló ízlésű barátaiddal, hogy ráérnek-e! Ha ugyanarra az időpontra szervezik a nyaralásukat, könnyen lehet, hogy magadra maradsz.

  3. Egyeztessétek, hogy hány napig maradtok! Nézzétek meg, hogy melyik napokon vannak az érdekes koncertek, és azt is beszéljétek meg, hogy ki mikor tud elszabadulni! Ha dolgozol, érdemes a szabadságodat is jó időben kikérni!

  4. Keressetek szállást! A szállásról fontos időben gondoskodni, mert az olcsóbb, jó helyen lévő szállások nagyon gyorsan elkelnek. A legtöbb fesztivál honlapján találhatsz szálláshelyeket. Érdemes a helyi kollégiumoknál is körbekérdezni. Persze, ha a sátor mellett döntesz, egyszerűbb a helyzet, ilyenkor a fesztivál kezdésekor kell nagyon szemfülesnek lenned, hogy jó sátorhelyet találj!

  5. Vedd meg a jegyedet előre! Ha már biztosan tudod, hogy ott leszel egy fesztiválon, vedd meg előre a jegyed! Ez a pénztárcád kímélése miatt fontos, hiszen az elővételi jegyeket jobb áron kaphatod meg. Ráadásul így attól sem kell tartanod, hogy elfogynak a jegyek, és lemaradsz a kedvencedről!

  6. Találd ki, hogyan utaztok! A távolságtól függ, hogy melyik a legkényelmesebb utazási forma, a lényeg, hogy időben döntsetek erről is.

  7. Csomagolj be! Jól átgondoltan készítsd össze a csomagodat! Legyen nálad kényelmes ruha, tisztálkodószer, és a jegyedet se hagyd otthon!

  8. Ne vidd magaddal a problémákat! Ahhoz, hogy igazán jól érezd magad, fontos, hogy ne rágd magad az otthoni és munkahelyi gondokon. Pár nap kikapcsolódást mindenki megérdemel!

Fontos, hogy készülj fel mindenre! Bár a nyári fesztiválokon általában napsütés és meleg van, érdemes felkészülni a rossz időre is. Kényelmesen öltözz fel! Az egész napos fesztiválozás nem csak jó buli, de fárasztó is lehet. A kényelmes cipő és ruha sokat segíthet. Örökítsd meg a pillanatot! Ha szeretnél minél több emléket, vigyél magaddal egy fényképezőgépet! Hogy az emlékek tényleg szépek legyenek, érdemes kevéssé alkoholos állapotban fotózkodni. Legyen egy fix találkozási pont! A fesztiválon belül érdemes megbeszélni egy olyan pontot, ahol mindig megtalálhatod a barátaidat, ha elveszíted őket. Megbeszélhetitek például, hogy minden egész órában ott fogjátok keresni egymást, ha elkeverednétek. Lepd meg barátaidat egy fesztivállal! Ha bajban vagy a születésnapi vagy karácsonyi ajándékozással, jó ötlet lehet egy fesztiválbérlet. Persze senki nem szeret egyedül fesztiválozni, ezért vagy olyan eseményt válassz, amire te is elmennél, vagy több barátodat lepd meg a bérlettel!

Mit vigyünk magunkkal?

  1. Komfortosan a szabadban

A nyári fesztiválokon, ahol a szabadban tartózkodunk az egész nap során, kiemelten fontos a bőrünk védelme! Legyen nálunk naptej és UV szűrős napszemüveg! A kalap vagy fejkendő is jól jöhet, így hatékonyan védekezhetünk a napszúrás és a hőguta kellemetlen tünetei ellen. Készüljünk fel az esős és sáros időre is, esernyő, esőkabát, gumicsizma - mind nagyon hasznos kellékek. Az éjszakák hűvösek lehetnek, ezért bőven csomagoljunk meleg ruhát is. Vigyünk magunkkal szúnyog- és kullancsriasztót is, hogy ne vakarózással teljenek az éjszakáink!

  1. Tisztálkodás

Nyilvánvalóak az alapvető tisztálkodási szerek, de nem árt előre átfutni a listát: tusfürdő/szappan, sampon, dezodor, fogkefe, fogkrém, törölköző. Amit már hajlamosak vagyunk elfelejteni: papír zsebkendő, kézfertőtlenítő és nedves törlőkendő. Ami nem feltétlenül jut az eszünkbe, mégis hasznos lehet, az a manikűr készlet. 

  1. Útipatika

Tény: a másnapos fejfájásunkra fájdalomcsillapító kellhet. Gyomorrontás vagy egyéb emésztési negézségek esetére készítsünk görcsoldót, puffadásgátlót és probiotikumot. Nem árt, ha tartunk a táskánkban némi C-vitamin tablettát is, hiszen az hozzájárul a fáradtság és a kifáradás csökkentéséhez. A száraz szemek szemcseppel való kezelése növelheti komfortérzetünket, így ezt se felejtsük el csomagolás közben. Kisebb megfázás esetén nagyon jól jöhet az orrspray. Sebfertőtlenítővel és ragtapasszal könnyen kezelhetjük a kisebb sérüléseket.

  1. Hallásvédelem

Ha szeretnénk a koncerteket az első sorokból élvezni, mindenképpen ajánlatos füldugót beszerezni azért, hogy megóvjuk hallásunk épségét és megelőzzük a maradandó halláskárosodást! Sokak nem gondolnak erre, de nagyon okos döntés erre is figyelnünk!

Forrás: https://www.hogyankell.hu/Fesztiv%C3%A1lra_k%C3%A9sz%C3%BClni

 

Készüljünk fel minden eshetőségre, kössünk utabiztosítást, melyre mindig számíthatunk!

Következő cikkünk: Legjobb hazai és külföldi utazós Youtube-csatornák